«Хто має ім’я, той має буття», — о. Лука Михайлович у Мюнхені
21 жовтня 2024
20 жовтня 2024 року в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен лунав спів учасників літургійно-музичного практикуму «Добре воно прославляти Господа», який провадить о. Лука Михайлович, керівник Літургійного центру «Передання».
«Боже слово говорить нам сьогодні як людина може потрапити туди, де є дуже неприємно — в ад, звідки неможливо перейти куди інде», — розпочав свою проповідь ієромонах, розважаючи над недільним Євангелієм (Лк. 8, 26–39) XXII неділі після П’ятидесятниці.
Проповідник звернув увагу присутніх у храмі на те, що обоє чоловіків вірили в одного Бога, але жили в різний спосіб. Також о. Лука підкреслив, що в розповіді Ісуса відсутнє ім’я багатого чоловіка, а натомість бідного Христос називає по імені.
«В древній культуті ім’я глибоко зв’язане з буттям людини. Хто має ім’я, той має буття», — сказав священник.
А відтак проповідник назвав три ознаки життя багатого чоловіка: користь, комфорт і насолода, через які він не бачить іншу людину, натомість, коли він потрапив до аду, то побачив там Лазаря — побачив реальність. «Якщо забрати в людини гонитву за насолодами і комфортом, вона починає пізнавати Бога», — сказав ієромонах.
Говорячи далі, священник закликав людей, вийти зі себе і поглянути на осіб, які є поруч. «Життя згідно егоїстичних принципів приводить людину до аду», — наголосив о. Лука.
«Вслухаючись у цю євангельську історію, нехай Господь, який відкриває правду про життя, направить наші стопи, щоб ми прожили свої дні не для самих себе», — сказав на завершення своєї проповіді священник.
Варто додати, що літургійно-музичний практикум «Добре воно прославляти Господа», організований Літургійною комісією Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії спільно з Літургійним центром «Передання», проводиться в Німеччині та пропонує вивчення, вдосконалення і поглиблення теоретичної бази знань і практики співу Божественної Літургії. Зокрема учасники програми беруть участь у спільній молитві, навчаннях, дискусіях, практичних моделюваннях, вечірніх майданчиках та інших активностях.