Папський Нунцій привітав Апостольський екзархат з 65-літтям
26 травня 2024
З нагоди 65-ліття Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії свої вітання надіслав Високопреосвященний Архиєпископ Нікола Етерович, Апостольський Нунцій.
АПОСТОЛЬСЬКА НУНЦІАТУРА У НІМЕЧЧИНІ
Апостольського Нунція,
з нагоди 65-ї річниці заснування Апостольської екзархії для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії
Берлін, 26 травня 2024 року
Ваше Високопреосвященство, високопреосвященний Владико Богдане Дзюрах,
преподобні співбрати у священичому та дияконському служінні,
дорогі представники монаших згромаджень,
дорогі сестри і брати!
Вже 65 років існує шанований усіма Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Це нагода, щоб насамперед подякувати Триєдиному Богові за цей час і розвиток цього екзархату. Про українців-католиків візантійського обряду в Німеччині було відомо ще з часів блаженного Петра Вергуна в Берліні (з 1927 р.). Однак створення церковної структури екзархату відбулося аж у 1959 році.
27 червня 2001 року у Львові папа Іван Павло ІІ проголосив Петра Вергуна блаженним разом з двадцятьма шістьма іншими українськими мучениками. Дивлячись на список українських мучеників, ми застановляємся і усвідомлюємо, наскільки актуальними є слова святого апостола Павла до громади в Римі: Ніщо не може «відлучити нас від Божої любові, що в Христі Ісусі, Господі нашім» (Рим. 8:39). Для Греко-Католицької Церкви в Україні 20 століття було «століттям мучеників», коли молоді і старші люди «приймали переслідування, насильство і смерть, щоб не зректися своєї віри. В їхньому спротиві таємниці зла — попри всю людську слабкість — змогла засіяти сила віри і Христова благодать» (Іван Павло ІІ, проповідь, 27 червня 2001 р., Львів). Як тогочасний нунцій в Україні, я особисто взяв участь у цьому зворушливому і незабутньому святкуванні.
Після 24 лютого 2022 року та військового нападу Російської Федерації на Україну також і нове століття та українська земля стали просякнуті кров’ю невинних людей. Нехай же блаженні на небесах заступаються за любу Україну та випрошують у Всевишнього, щоб якнайшвидше запанував справедливий мир і була проявлена повага до міжнародного права. Тому пророчими є слова папи Івана Павла, які він сказав наприкінці своєї проповіді з нагоди проголошення українських мучеників блаженними у 2001 році: «Через їхнє заступництво нехай Бог виллє на ваші рани єлей милосердя і розради» (Іван Павло ІІ, проповідь, 27 червня 2001 р., Львів). Об’єднані в молитві зі Святішим Отцем Франциском, ми молимося в нашій нунціатурі щодня, починаючи з дня святого Матея 2022 року, за справедливий мир в Україні та в усьому світі. Це знак солідарності з людьми, які страждають в Україні або були змушені емігрувати до Німеччини чи інших європейських країн. Для екзархату в Німеччині та Скандинавії це також було і є дуже великим викликом, який ви долаєте з великою відвагою та зусиллями. Нехай за це ви отримаєте небесну нагороду!
Словами Папи Івана Павла ІІ я прошу разом з вами заступництва Пресвятої Діви і Богородиці Марії, Матері Божої Зарваницької:
над усіма християнами івсіма чоловіками іжінками доброї волі,
які належать доцього великого народу.
Веди їхдосвого Сина Ісуса,
який єдорогою, правдою іжиттям для всіх»
(Папа Іван Павло ІІ, Молитва, 23 червня 2001).
Фото: kirche-und-leben.de