«Тільки в єдності та солідарності ми можемо подолати труднощі й стати міцнішими», — Глава УГКЦ у Посланні на Ювілейний рік
14 грудня 2024
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Посланні з нагоди Ювілейного 2025 року зазначив, що «через допомогу ближнім ми виявляємо свою християнську сутність». Він підкреслив, що у служінні ближньому через добрі вчинки людина «повертається до найбільшої правди про себе як улюблену дитину Божу, створену з любові та покликану до любові».
Говорячи про події сьогодення, Блаженніший Святослав зауважив, що «наша християнська надія не є марною, а ґрунтується на вірі в Бога, який протягом історії неодноразово визволяв свій народ і відновлював справедливість».
У нашій сучасній історії християнська надія проявляється новим, часом героїчним способом. За словами Глави УГКЦ, «ми є свідками християнської надії, коли бачимо наших новітніх героїв, які в ім’я любові до Бога та Батьківщини щодня йдуть на смерть, — надія тоді має обличчя воїна. Коли бачимо лікарів і парамедиків, які щодня лікують рани нашого народу, хоча знають, що війна завтра може принести нові, — надія тут має обличчя медика. Коли бачимо енергетиків і рятувальників, які щодня розбирають завали та працюють, щоб відновити інфраструктуру наших міст і сіл, хоча знають, що завтра, можливо, новий ракетний удар знищить їх працю, — в цьому разі надія приймає їхнє обличчя. Надія приймає обличчя й нашої молоді, яка посеред війни вміє любити, творити нові сім’ї та народжувати дітей, хоча усвідомлює, що належить до покоління, яке частіше буває на похоронах своїх однолітків, ніж на весіллях».
Блаженніший Святослав підкреслив, що християнська надія є «секретом стійкості й непереможності нашого народу, який серед війни вміє ціною власного життя захищати свободу, мріяти про краще майбутнє та будувати вже сьогодні кращий світ для своїх дітей. І джерелом цієї надії є воскреслий Христос, який у цьому царстві смерті вказує нам на джерело вічного життя, яке пульсує в нас».
«Сьогодні, коли ми потерпаємо від жахіть російської збройної агресії, ми маємо черпати силу й надію із уроків історії спасіння та нашої національної історії, які нагадують нам, що Бог ніколи не покидає свій народ і що після випробувань завжди настає відновлення та відродження», — наголосив Глава УГКЦ.
Він зазначив, що «в умовах теперішньої російської агресії, коли багато хто з нас позбувся домівки, утратив близьких або змушений жити під окупацією, набирають особливого значення слова апостола Павла: „Ісус Христос — наша надія“ (I Тим. 1, 1)».
«Ювілейний рік — це нагода для відновлення стосунків із Богом, примирення з ближніми та самим собою. Ми відновлюємо зв’язок із Богом через покаяння та посилену молитву», — зазначив Патріарх.
Він пояснив, що «справжня солідарність полягає в готовності підтримати тих, хто поряд, і зробити все можливе, щоб полегшити їхнє становище».
«Християнську любов характеризує її конкретність. Як конкретним є кожен наш ближній із його неповторними щоденними потребами і переживаннями, так само конкретною має ставати Божа присутність у наших вчинках милосердя: голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого зодягнути, подорожнього прийняти в дім, хворого й ув’язненого відвідати тощо», — пояснив Глава УГКЦ.
Водночас Предстоятель підкреслив, що «сьогодні кожен українець, як в Україні, так і за її межами, має відчути обов’язок жертовно служити пораненим воїнам і сім’ям, які втратили рідних на війні».
«Ми повинні пам’ятати про тих, хто повернувся з війни й переживає труднощі адаптації до мирного життя, особливо про поранених. Нехай наші парафіяльні спільноти стануть місцем, де вони можуть знайти розуміння, допомогу та підтримку. Тільки в єдності та солідарності ми можемо подолати труднощі й стати міцнішими», — наголосив Блаженніший Святослав.
Глава Церкви висловив впевненість, що «ми можемо сподіватися, що на жертві нинішніх поколінь українців постане з волі Божої нова Україна — постане як плід наших спільних зусиль і як звершення нашої надії».
Джерело: Департамент інформації УГКЦ