«Церква має бути голосом тих, хто цього голосу сьогодні не має», — архиєпископ Гессе під час VIII католицького саміту у справах біженців
3 травня 2024
У Кельні відбувся восьмий Католицький саміт у справах біженців. Близько двохсот представників церковних структур, які опікуються біженцями, обговорили питання захисту вимушених переселенців у Європейському Союзі. Представником Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії з благословення владики Богдана Дзюраха був о. Геннадій Аронович, душпастир українських громад у Кельні, Бонні та Кобленці.
Учасники цього саміту особливу увагу приділили темі війни в Україні, а відтак і супроводу людей, які були змушені покинути свої домівки через напад росії та шукати прихистку в країнах Європи. Архиєпископ Гессе, торкаючись цієї теми, зазначив, що кожна людина, яка перебуває в небезпеці, має стати для нас центром всесвіту, що конкретизується в забезпеченні її життєвонеобхідних потреб, зокрема духовних.
Представник Дикастерії служіння цілісному людському розвитку о. Фабіо Баджо окреслив церковні засади захисту біженців, сформульованих Папою Франциском: приймати, захищати, сприяти та інтегрувати.
В часі цього саміту о. Геннадій, поспілкуючись з представниками різних церковних організацій, які опікуються біженцями, окреслив їм українську перспективу бачення війни в нашій державі та опіки вимушених мігрантів за кордоном, а також, з огляду на події останніх місяців, важливість захисту українців на території ЄС.
Фото: Deutsche Bishofskonferenz / Maüimilian von LachnerДопомога біженцям у цифрах
Опублікована сьогодні Німецькою єпископською конференцією статистика щодо католицької допомоги біженцям за 2023 рік показує, що 27 (архи)єпархій, військове капеланство та організації церковної допомоги надали щонайменше 88 мільйонів євро на допомогу біженцям, з яких 32,2 мільйона євро — на допомогу біженцям у Німеччині та 55,8 мільйона євро — на підтримку біженців закордоном. У 2023 році 5 775 штатних співробітників і близько 36 600 волонтерів працювали над наданням допомоги біженцям. Щонайменше 525 000 людей, які шукали захисту, були охоплені католицькою допомогою біженцям у Німеччині. З 2014 по 2023 рік Католицька Церква зібрала загалом понад 1,1 мільярда євро спеціальних фінансових ресурсів для допомоги біженцям у Німеччині та за кордоном.