«Ми потребуємо священників і катехитів, які запалені вогнем Святого Духа», — владика Богдан до учасників Всецерковної конференції «Катехиза і домашня Церква»
10 липня 2023
Цими днями у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбувається Всецерковна конференція «КАТЕХИЗА І ДОМАШНЯ ЦЕРКВА». Для Патріаршої катехитичної комісії, яка організувала цей захід у співпраці з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ, ця конференія є ювілейною — цього року комісія відзначає своє 25-річчя. Про це йдеться на інформаційному ресурсі Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.
Під час конференції було представлено документ «Напрямні для катехизації», в праці над яким брав участь апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан, який представив певні напрямні цього дукументу, що стосуються катехитичного служіння у Східних Церквах, а зокрема є актуальними для УГКЦ.
«Цей документ має служити зростанню у вірі, єднанню з Ісусом, що є також ціллю кожного християнина, незалежно від конфесійної приналежності. Наша віра, яка випливає з джерела Хрещення і провадить через єдність у єдиному тілі Христовому до єдності усіх у Триєдиному Бозі зростає і виражається у різних церковно-історичних контекстах», — сказав єпископ і зазначив, що цей документ є дуже багатим і відображає розмаїтість традицій, духовних досвідів, якими відзначається Вселенська Христова Церква.
Архиєрей звернув увагу на деякі елементи, що відображають східно-християнський досвід і напряму відносяться до душпастирських потреб нашого часу.
«Тут є окремий розділ присвячений Східним Церквам, де йдеться також про привілейовану роль катехизації у збереженні та житті традиціями, щоб не втратити власної ідентичності через плекання і передавання віри», — сказав доповідач.
Другим елементом єпископ назвав взаємопов’язаність катехизації з літургійним життям Церкви, де через Таїнства Христос діє для переміни людей. «Катехизація черпає своє натхнення з таїнственного життя церковної спільноти», — мовив архиєрей.
А третій момент — свідчення мучеників і дорога краси як джерело катехитичного служіння.
Також важливим напрямком практичного душпастирства єпископ виділив катехизацію з мігрантами та емігрантами, які також своїм служінням долучаються до катехизації, даючи своє свідчення віри.
«Зараз є важливо дати таким людям духовний супровід, щоб їх тривоги були освітлені вірою», — сказав владика Богдан, говорячи про українців, які рятуються від війни, залишаючи свої домівки, щоб вони не були позбавлені надії, переживаючи жахіття війни разом з Богом.
«А для такого душпастирства ми потребуємо священників і катехитів, які запалені вогнем Святого Духа», — наголосив єпископ.
«Приймаючи з вдячністю цей цінний документ, який підготувала нам Апостольська столиця, приймаймо його як дар і водночас як завдання, що є плодом праці багатьох людей та інституцій, і як добірне зерно, яке маємо засіяти у нашу церковну ниву, щоб вона видала власні плоди у вигляді нових катехизмів, катехитичних програм, підручників, а в першу чергу, щоб видала з лона ношої Церкви плід свідчення справжніх християн — людей глибокої віри, повних благодаті і сили Святого Духа», — підсумував апостольський екзарх.