Святий вечір українців з єпископом
25 грудня 2024
24 грудня 2024 року Преосвященний владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, у Навечір’я Різдва Христового, очолив Велике Повечір’я в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці у Мюнхені, а після цієї молитви єпископ розділив Різдвяну трапезу з українцями, які через війну залишили свої домівки в Україні.
У своєму слові до присутніх у храмі єпископ наголосив на величі Різдва — моменту, коли Бог приходить до свого народу, щоб визволити його від страху, гріха та темряви. «Ніщо не може зупинити прихід Бога», — підкреслив владика, говорячи про виклики, з якими стикається український народ сьогодні: від ворожих нападів до матеріальних труднощів та духовних випробувань.
«Бог народжується і приходить в наше сьогодення — сьогодення нашого українського народу. І ніщо не може цей прихід зупинити», — сказав архиєрей, закликаючи вірян відчути Божу присутність у своєму житті й у серці.
Особливу увагу було приділено ролі віруючих людей у здійсненні Божого приходу: «Бог приходить через людей, які відкрили свої душі для Нього, які обирають правду, добро та любов як основоположні принципи свого життя».
Владика Богдан висловив щиру подяку всім українцям, які своїми діями наближають світло Божої любові до майбутнього нашого народу. Він також заохотив усіх пережити Різдвяний час особисто, через глибоку молитву, спів коляди і відчуття Божої присутності у своєму житті.
«З нами Бог! У ньому наша сила, наша надія і запорука перемоги нашого народу», — наголосив апостольський екзарх.
Наприкінці владика Богдан подякував усім присутнім за спільну молитву, за єдність, яка робить нас справжньою Божою родиною. Він побажав радості, дзвінкої коляди, смачної куті та довгоочікуваного миру для всіх українців у світі.
«Нехай Господь благословить нас на ці Різдвяні свята, нехай дарує своє благословення нашому народу, нашій любій Батьківщині Україні й усім українцям, де б вони не перебували», — завершив своє слово владика Богдан.
А після молитви у відбулась спільна Різдвяна вечеря, яка стала символом єднання громади та вдячності Богові за його любов.