У Німеччині «Орденом Святого Пантелеймона» нагородили лікарів, які допомагають Україні
31 серпня 2024
Сьогодні «Орденом Святого Пантелеймона» нагороджуються лікарі, які не на словах, а на ділі виявляють перед усім світом найвищий ступінь людяності, солідарності та любові. Такими словами звернувся Преосвященний владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, до учасників урочистої церемонії нагородження Відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орденом Святого Пантелеймона», яка відбулась 30 серпня 2024 року в Університетській лікарні Шлезвіг-Гольштейн (UKSH) м. Любек.
Дана відзнака присуджується за самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість в боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором.
Цього дня «Орденом Святого Пантелеймона» нагороджено проф. д-р Єнса Шольца, генерального директора вище згаданого медичного закладу, а разом з ним і всіх працівників університетської клініки, за їхню участь в кампанії «УКШГ допомагає Україні» («UKSH hilft Ukraine»).
«Окрім кричущих до неба злочинів російського режиму та мужності наших захисників, якими захоплюється весь цивілізований світ, образ нинішньої війни формують тисячі лікарів та медичних працівників, які воюють на власному фронті: фронті порятунку життів, фронті порятунку численних жертв цієї війни», — звернувся до лікарів під час церемонії нагорордження владика Богдан, відзначаючи важливість їхньої праці та служіння для українського народу у час воєнного лихоліття.
«Ми вшановуємо професора Шольца за його мужність, силу та мудрість, з якими він разом із співробітниками клініки з 2022 року активно підтримує український народ, чи то через медичне забезпечення, чи то за допомогою підвищення кваліфікації українських лікарів», — зазначила п. Марія Максимців, Голова Закордонної ради Ордену, яка офіційно відкрила церемонію.
«Я вдячний і маю честь отримати „Орден Святого Пантелеймона“ — високу відзнаку в галузі охорони здоров’я. Ми хочемо продемонструвати солідарність і дружбу серед жахів війни. Наша клініка твердо стоїть на боці України та й надалі робитиме свій внесок у створення надії та кращого майбутнього. Я дякую працівникам, лікарям, медсестрам та багатьом іншим особам і компаніям, які зробили це можливим — вони підтримали нашу акцію „УКШГ допомагає Україні“, що є приводом для нашої сьогоднішньої особливої зустрічі», — сказав проф. Шольц.
Захід розпочався з хвилини мовчання за жертвами війни. Гімн Святого Панталеймона та пісні українських композиторів супроводжували урочисте вручення ордена. Професор д-р Григорій Лапшин, старший лікар кафедри хірургії Любекського університету, також був відзначений грамотою за підтримку в координації кампанії допомоги «УКШГ допомагає Україні».
На церемонії вручення Ордену також були присутні: д-р Ірина Тибінка, Генеральний Консул України, Ростислав Сукенник, Голова Дахового Об’єднання Українських Організацій Німеччини та д-р Оксана Улан, Голова Товариства українських лікарів у Німеччині, Фрідеріка Кампшулте з Міністерства загальної та професійної освіти, науки, досліджень і культури, а також проф. Габріеле Гіллессен-Кейсбах, виконувач обов’язків президента Університету Любека. Церемонію нагородження здійснив проф. Андрій Базилевич, голова Всесвітньої федерації українських лікарських товариств.
Зважаючи на гуманітарну катастрофу в Україні, університетська клініка одразу після російського вторгнення створила фонд пожертв у розмірі 50 000 євро на ліки та медичні матеріали та розпочала акцію допомоги «УКШГ допомагає Україні». Численні організації, компанії, асоціації та фонди, а також приватні особи приєдналися до ініціативи через Асоціацію друзів та підтримки Університету. На сьогоднішній день загальна сума допомоги становить близько 7,4 мільйона євро. Загальна сума складається з майже 1,9 мільйона євро грошових пожертвувань завдяки 3264 індивідуальним і колективним пожертвам, і близько 5,5 мільйонів євро завдяки 47 індивідуальним пожертвам у натуральній формі. Наразі 30 вантажівок із медичним приладдям відправлено до багатьох українських лікарень. Очікується, що дві вантажівки знову вирушать в Україну 26 вересня.
Крім того, у Кілі та Любеку опікуються пацієнтами, які більше не можуть лікуватися в Україні через війну, а це на даний час 7500 українських біженців та постраждалих від війни. А ще 61 особа з України знайшла нове професійне майбутнє як медсестри в клініці Університету та отримали найкращу підтримку для своїх сімей і родичів завдяки фахівцям з інтеграції УКШГ.
УКШГ з 2014 року має тісне науково-медичне партнерство з багатьма українськими клініками та університетами, організовуючи спільні симпозіуми, навчання та стажування для українських студентів і лікарів.
За матеріалами: uksh.de
Довідка: Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.
В 2024 році Поважна Рада оголосила про творення Закордонних рад за межами України. Станом на початок березня 2024 року Закордонні ради створені в 11-ти країнах світу: Німеччина, Австрія, Італія, Іспанія, Швейцарія, США, Греція, Польща, Великобританія, Латвія, Нідерланди. Тепер, конкурсним відбором в номінації «За вагомий внесок в боротьбі українського народу за свободу та незалежність» (для іноземних громадян та організацій/установ) займаються безпосередньо Закордонні ради Відзнаки.
Урочиста церемонія нагородження Відзнакою «Орден Святого Пантелеймона» традиційно відбувалася кожного року 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Але відповідно до рішення Поважної Ради від 9 серпня 2023 року, починаючи з 2024 року щорічна церемонія Медичного Оскару тепер відбуватиметься 27 липня.