Участь владики Богдана у святкуваннях Стрілецької Гільдії ім. Карла Великого
1 лютого 2024
В рамках урочистостей блаженного Карла Великого у м. Аахені апостольський екзарх для українців візантійського обряду Преосвященний владика Богдан взяв участь в святкових зборах Стрілецької гільдії ім. Карла Великого з нагоди їхнього щорічного свята. Стрілецька Гільдія ім. Карла Великого є найстаршим стрілецьким клубом Німеччини, а її місія описана так: «Місія гільдії полягає в тому, щоб культивувати справжній дух стрілецької майстерності та стрілецького спорту, практикувати доброзичливість і товариськість, а також присвячувати себе благодійній діяльності».
Президент Гільдії та «Король стрільців» Роберт ван Ейзерн, вітаючи владику Богдана на урочистих зборах Гільдії, висловив переконання, що німецький народ і надалі буде вірно стояти на боці українців у їхній боротьбі за гідність і свободу. З християнської віри виступаючий почерпнув упевненість, що наш народ, долучившись до вільних народів світу, буде будувати спільне європейське майбутнє: «У свідомості християнської віри я впевнений, що європейські народи об’єднаються, щоб втілювати в життя майбутнє у свободі, мирі, справедливості та демократії».
У свою чергу апостольський екзарх подякував стрільцям та всім присутнім в залі за слова солідарності та підтримки на адресу українського народу. Проте, на думку екзарха, є щось гучніше, ніж слова підтримки і солідарності, які українці чують звідусіль. Набагато важливішими, на його думку, є конкретні вчинки і діла, якими народи вільного світу підтримують Україну і її народ у цьому протистоянні проти російської навали.
При цьому апостольський екзарх закликав присутніх бути витривалими у підтримці України і не знеохочуватися у своїх зусиллях: «Тиран, який на нас напав, сподівається, що ми, європейці і християни, втомимось чинити добро, в той час як він і його поплічники не втомляться чинити свої злочини проти наших співгромадян. Ми не повинні цього допустити! Ми не повинні навіть думки допустити, що зло може бути сильнішим і витривалішим у своїх зусиллях, ніж добро!» — зазначив владика Богдан.
Він насамкінець послужився співзвучністю, яка існує в німецькій мові між іменником «Schützen» — «стрільці» та дієсловом «schützen» — «обороняти», зазначивши, що у власній назві Стрілецької гільдії ім. Карла Великого закладено «благородне покликання оберігати життя, а не позбавляти його інших, захищати людей, а не нападати на них» та побажав усім членам Гільдії Божого благословення, віддаючи їх під материнський покров (нім. Schutz) Пресвятої Богородиці.