«Якщо вважати це призначення честю, то ця честь належить не мені, а нашій Церкві-мучениці», — кардинал Микола Бичок
9 грудня 2024
8 грудня 2024 року кардинал Микола Бичок очолив Молебень до Богородиці за мир в Україні у патріаршому прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Цей храм також має статус малої базиліки. Саме її Папа Франциск призначив титулярним осідком кардинала Миколи.
Участь у молитві взяло понад 100 гостей із різних країн світу, зокрема спільно помилитися приїхали єпископи УГКЦ з України, делегація від Конференції католицьких єпископів Австралії.
У слові кардинал висловив вдячність Господеві за всі Його ласки та щедроти, зазначивши, що він молиться у «базиліці Святої Софії, яка стала центром духовного життя для українців у вічному місті Римі та далеко поза її межами. У час переслідування ця святиня стала місцем збереження Київської християнської ідентичності та запорукою єдності нашого українського народу на рідних землях і поселеннях».
«Бог об’являє нам свою волю багатьма способами. Божа воля і для мене відкривалася поступово: чи то через релігійне виховання в рідному домі, чи в покликанні до монашества, а відтак до священичого служіння, чи згодом, коли Синод Єпископів нашої Церкви покликав мене до єпископського служіння і довірив опіку над вірними нашої Церкви в Австралії та Океанії. Ще однією частиною цього таїнственного Божого задуму щодо мене стала несподівана і — мушу щиро признатися — приголомшлива вістка про те, що Святіший Отець Франциск призначив мене кардиналом. Якщо вважати це призначення честю, то ця честь належить не мені, а нашій Церкві-мучениці», — наголосив владика Микола.
Він додав, що розглядає це призначення «як ще один елемент покликання у Церкві, яке я буду намагатися здійснювати в дусі послуху Божій волі, Католицькій Церкві як вірний син нашої Помісної Церкви та рідного українського народу».
Також кардинал Микола зацитував заповіт патріарха Йосифа Сліпого, який заповідав пам’ятати собор Святої Софії «як знак і символ знищених та збезчещених українських храмів Божих… А над усе нехай собор Святої Софії буде для вас провідним знаком і свідком Собору живих українських душ, святим місцем молитви й літургійної жертви за померлих, живих і ненароджених».
Відтак він наголосив, що «ці слова актуальні й сьогодні, де ворог намагається знищити нашу християнську, духовну, культурну та національну ідентичність».
Владика Микола Бичок розповів, що молитва на вервиці надалі залишається важливою частиною його щоденного молитовного правила.
«Вервиця — це молитва, за допомогою якої ми можемо подолати ненависть і виконати своє покликання посланців і носіїв Божої жертовної та вірної любові. Саме цей духовний меч допоможе народу України перемогти ворога. Саме сила молитви та заступництво Пресвятої Богородиці дає всім нам силу вести „добру боротьбу“ та звіщати Божу любов в Україні й усьому світі», — зазначив кардинал.
Говорячи про вервицю, єпарх Мельбурнський закликав духовенство молитися за нього, «щоб він міг вірно служити Вселенській Церкві та нашій помісній Церкві в цьому моєму новому служінні. Ваші молитви дають мені велику силу нести цей хрест».
«Прошу всіх вас єднатися зі мною у молитві, промовивши одну десятку вервиці за мир в Україні та всьому світі, за Блаженнішого Патріарха Святослава та Синод УГКЦ, за наших воїнів, медиків, капеланів, поранених, полонених, зниклих безвісті та всіх людей, яких торкнула війна», — попросив кардинал Микола Бичок.
Джерело: ugcc.ua