«Якщо будемо просвічені Божим світлом, станемо джерелом світла, яке приваблює інших до Христа» — владика Богдан під час Синодальної асамблеї в Римі.
17 жовтня 2023
У своєму виступі під час пленарної сесії Синодального зібрання Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії Преосвященний владика Богдан, розвиваючи тему місійного характеру Церкви, наголосив на важливості життя у Христі як джерела місійного запалу кожного християнина, відповідно до його покликання у Церкві.
«Перш ніж дискутувати про те, що має робити місійна Церква, слід бути живим Тілом нашого Воскреслого Господа, дати себе просвітити, преобразити і провадити Його світлом», — наголосив доповідач. Він навів слова Чину Таїнства Хрещення у візантійській традиції, коли священник, вручаючи запалену свічку, звертається такими словами до новохрещеного: «Прийми оцю палаючу свічку і старайся в усьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл…». «Якщо будемо справді просвічені Божим світлом, станемо джерелом світла, яке приваблює інших до Христа і до Церкви» — підсумував єпископ.
Відтак Апостольський Екзарх звернув увагу на важливість молитви у духовному житті, оскільки з єдності з Христом походить місійний запал і душпастирська ревність. Він пригадав слова Спасителя на Тайній Вечері: «Без мене ви нічого не можете чинити», і спонукав у світлі цього Слова Божого застановитися над власним життям молитви: «Як виглядає наше життя молитви — особисте і спільнотне? Чи наші родини ще моляться? Чи те, як я сам молюся, є настільки привабливим для інших, щоб пробудити в них євангельське прохання, скероване до мене: „Брате, сестро, навчи мене молитися, як Твій Господь навчив молитися апостолів“?
Насамкінець владика Богдан відкликався до досвіду плекання і передавання віри в часах комуністичного режиму, коли віруючі батьки, дідусі і бабусі прикладом власного життя передавали віру дітям і внукам. Він пригадав, як одного разу поділився цим досвідом з швейцарцем італійського походження, який зі свого боку зауважив: «Тепер я розумію, що криза віри на Заході пов’язана не так з секуляризацією, як з тим фактом, що всередині наших християнських родин перервався ланцюг передавання віри від одного покоління до іншого». «Як ми можемо допомогти сьогоднішнім батькам, дідусям і бабусям, щоб вони були міцними у вірі, а не перетворилися на ті внутрішньо зламані ланки, на яких переривається жива і животворна ріка передавання віри від покоління до покоління?» — запросив Апостольський Екзарх присутніх до подальшої молитви і застанови.