Єпископ Ауґсбурґа на Постійному Синоді: «Маю велику повагу до мужності та вірності католиків України»

21 травня 2024

На засідання Постійного Синоду УГКЦ у Мюнхені 21 травня 2024 року завітав німецький єпископ Бертрам Маєр, ординарій Ауґсбурґа та голова Об’єднаної комісії із зовнішніх відносин Єпископської конференції Німеччини.

Єпископ Ауґсбурґа на Постійному Синоді: «Маю велику повагу до мужності та вірності католиків України»

Владики УГКЦ обговорили з ним поточну ситуацію в Україні, позначену повномасштабною російською агресією, а також душпастирство Церкви в умовах війни і її роль у суспільстві.

«Я маю велику повагу до мужності та вірності християн-католиків України, які прагнуть жити згідно з Євангелієм, зокрема в цей пасхальний час», — зазначив владика Бертрам.

Єпископ однієї з найбільших дієцезій Баварії висловив сподівання, що «солідарність Церкви в Німеччині продовжиться, і ми надалі демонструватимемо її не лише словами, але й учинками, пожертвами, взаємодопомогою».

Владики Постійного Синоду подякували владиці Бертрамові за його нещодавній візит в Україну.

«Цей візит, — наголосив Блаженніший Святослав, — був особливим. Ми справді відчули, що ви приїхали в Україну, щоб нас слухати».

«Важливо пам’ятати, що ми маємо два вуха і лише один рот. В Україні я багато слухав і повернувся в Німеччину дуже підбадьореним, про що й розповів як вірним дієцезії Ауґсбурґа, довіреної мені Святішим Отцем, так і у спеціальному звіті Єпископській конференції Німеччини», — зазначив єпископ Маєр.

«Від української Церкви, — додав він, — ми вчимося вірності, адже вона продовжує жити вірою, згідно з Євангелієм. Українці не зневірюються, бо мають надію в розп’ятому і воскреслому Ісусі».

Окрім викликів, із якими стикається Церква в Україні, єпископи обговорили також душпастирську ситуацію Католицької Церкви в Німеччині.

Окремо Блаженніший Святослав звернув увагу голови Об’єднаної комісії із зовнішніх відносин Єпископської конференції Німеччини на важливість Глобального саміту миру, який відбудеться 15–16 червня 2024 року у Швейцарії.

У подарунок від українських єпископів владика Бертрам Маєр отримав ікону Пресвятої Богородиці та книжку німецькою мовою про блаженного Петра Вергуна.


«Ця зустріч для мене особисто була братерською зустріччю. Святий папа Іван Павло ІІ часто повторював, що Церква дихає двома легенями. Всі ми належимо до одного Тіла Христової Церкви: римо- і греко-католики. Я це досвідчив, зокрема, під час цього засідання Постійного Синоду», — поділився єпископ Маєр у коментарі Департаменту інформації УГКЦ.


Як ми повідомляли, 21 травня 2024 року в Мюнхені (Німеччина) розпочалася 8-ма (79-та) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Робочі засідання владик триватимуть до 24 травня. Крім робочих засідань, на владик Постійного Синоду очікує насичена програма, яка складатиметься зі зустрічей із державними чиновниками і політиками, громадськими діячами та церковними достойниками. Не оминуть своєю увагою єпископи й українських мігрантів і біженців, зокрема зустрінуться з молоддю та священнослужителями екзархату, відвідають Український вільний університет і проведуть розмову із громадськими й волонтерськими спільнотами Баварії та Німеччини.

Джерело: ugcc.ua

Дивіться також