Архипастирський візит владики Богдана до української громади Любека
25 червня 2026
21 червня 2026 року Преосвященний владика Богдан, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, завершив свій трьохденний архипастирський візит до української громади Любека Божественною Літургією, під час якої група дітей парафії вперше приступила до Святої Тайни Покаяння і Святого Причастя.

Хронологія архипастирського візиту
Перебування владики Богдана в Любеку тривало три дні і охопило широке коло пастирських зустрічей з українською громадою: архиєрей відслужив панахиду за українцями, які покояться на місцевому цвинтарі, відвідав українську суботню школу, де поспілкувався з учнями та вчителями, провів зустріч із о. Кристофом Ґірінгом, настоятелем католицької парафії Любецьких Мучеників, а також узяв участь у святкуванні 70-ліття парафіяльної спільноти Святого Віцеліна, зустрівся з волонтерами об’єднання «Ластівки» та пластовою молоддю Любека, подякувавши їм за їхнє служіння громаді.
Завершальним акордом візиту стала Божественна Літургія 21 червня, під час якої діти парафії, які протягом останніх місяців готувалися під керівництвом катехиток Ольги Федькович та Оксани Чорній, вперше приступили до Святої Сповіді та Святого Причастя.
Перше Святе Причастя: зустріч з Ісусом у Святих Тайнах
У своїй проповіді владика Богдан звернувся до євангельського читання про зустріч римського сотника з Ісусом (Мт. 8, 5–13) та послання апостола Павла до Римлян (Рим. 6, 18–23), провівши паралель між зовнішньою подією зцілення слуги сотника і внутрішнім зціленням душі, яке відбувається у Святих Тайнах.
«Сьогодні у нашій громаді справді велике свято: свято благодаті Божої і Божої любови, яка визволяє, зцілює, наповнює життям», — сказав єпископ на початку проповіді.
Архиєрей звернув увагу на те, що кожна людина, хоч би якою впливовою чи здібною вона не була, рано чи пізно постає перед труднощами, з якими не може дати собі раду самотужки.
«Навіть якщо можемо здобути пів світу, але душу свою занапастимо, усі наші здобутки стануть надаремними. Навіть якщо матимемо владу, настане час, що наше власне тіло перестане підкорятися нам і звалить нас самих до ліжка. А навіть якщо матимемо найкращу страхівку, навіть вона не зможе врятувати нас від смерті», — наголосив апостольський екзарх.
За словами владики Богдана, у духовному вимірі такою нездоланною для людських сил проблемою є гріх, і вихід з цього стану показує саме приклад сотника: «Сотник не відвертається від проблеми, він усвідомлює її і шукає порятунку. Шукає там, де справді можна цей порятунок знайти: у Бога. Якщо бажаємо допомогти собі чи нашим ближнім, перше, що мусимо зробити, самі маємо наблизитися до Господа Ісуса», — сказав проповідник.
Єпископ подякував батькам і хресним дітей за те, що з вірою та довірою привели їх до Ісуса, а також висловив окрему подяку катехитці: «Ми дякуємо катехитці Оксані, яка з уважністю і материнською турботою приготовляла наших діточок до зустрічі з Ісусом і до прийняття Його милосердної любови», — мовив архиєрей.
Звертаючись безпосередньо до дітей, які прийняли Святе Причастя, архиєрей закликав їх берегти отриману благодать: «Постановіть сьогодні жити з Ісусом і не засмучувати Його ніякими гріхами, підтримуйте в собі цю чистоту і святість добрими ділами: передовсім молитвою, послухом вашим родичам, готовністю допомогти своїм братам і сестрам та одноліткам», — сказав єпископ.
Також владика Богдан підбадьорив дітей не боятися повертатися до Сповіді, якщо вони знову зхиблять: «Якщо ж трапиться знову впасти в гріх, не вагайтеся прибігати до Ісуса і не бійтеся приступати до святої Сповіді, бо в ній Ісус своїм словом зцілює наші душі і повертає нам чистоту, святість, благодать і радість».
Завершуючи проповідь, владика Богдан звернувся до батьків з проханням підтримувати духовне зростання дітей і після свята: «Найважливіше починається не ДО, а ПІСЛЯ нинішньої урочистості. Якщо вдома буде молитва, недільна Літургія, прощення, християнська любов і ваш власний приклад Сповіді та Причастя, тоді сьогоднішній день стане початком великої дружби дитини з Ісусом».
А відтак єпископ висловив слова вдячності о. Юрію Чорнію, який є душпастирем для українців у Любеку та Ростоці. «Дякую отцеві Юрієві Чорнію за зразкове служіння і за величезну працю, яка вже тепер приносить плоди і приноситиме в майбутньому щораз більше духовних плодів», — звернувся до священника владика Богдан.














