Фестиваль церковних хорів у Мюнхені є святом духовної музики та віри
12 травня 2025
У рамках святкування Ювілейного року 2025, в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці в Мюнхені відбувся Фестиваль церковних хорів, що зібрав учасників з усіх куточків Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Урочисте відкриття події супроводжувалося духовним словом владики Богдана, який в цей час перебував у Римі, беручи участь у засіданнях Постійного Синоду УГКЦ. Учасники церковних колективів мали змогу в онлайн-режимі поспілкуватись з архиєреєм після Ювілейної Божественної Літургії.
А у своєму посланні до учасників Фестивалю єпископ підкреслив важливість збереження та розвитку церковного співу як інтегральної частини української духовності й культури. «Церковний спів із його музичною красою та духовною глибиною становить не лише незамінну й інтегральну частину нашого церковного життя, але ще з давніх-давен виражає релігійний зміст української національної культури», — зазначив єпископ.
Посилаючись на критику видатного композитора Станіслава Людкевича щодо стану церковного співу, єпископ заохотив присутніх не зупинятися на досягнутому, а прагнути оновлення.
А відтак надію і натхнення апостольський екзарх бачить у теперішніх зусиллях українських громад. Він із вдячністю відзначив Літургійно-музичний практикум, ініційований Літургійною комісією під проводом протоієрея Андрія Химчука та організований Літургійним центром «Передання», яким керує ієромонах Лука Михайлович. «Щиро дякую всім, хто долучився до організації та проведення цього заходу», — наголосив архиєрей.
Також слова вдячності владика Богдан висловив пану Василеві Закопцю, керівникові катедрального хору «Покров», та всім членам організаційного комітету Фестивалю за віддану працю над підготовкою цього «свята церковної музики й співу».
Фестиваль став не лише нагодою для творчої взаємодії хорових колективів, але й потужним свідченням живої традиції української духовної культури на нових поселеннях. «Ми покликані бути Послами України всюди, де живемо, збагачуючи місцеві суспільства своїм унікальним сакральним досвідом і духовною спадщиною», — наголосив архиєрей.
На завершення слова єпископ благословив усіх учасників і закликав продовжувати служіння Богові через спів і молитву: «Воскликніте Господеві, вся земле, співайте імені Його, віддайте славу хвалі Його… Вся земля нехай поклониться Тобі і співає Тобі, нехай же співає імені Твоєму, Всевишній!» (Пс. 66, 2.4)