Владика Богдан подякував монсеньйору о. д-ру Александру Гоффманну за багаторічну підтримку Апостольського екзархату

26 червня 2026

26 червня 2026 року Преосвященний владика Богдан висловив щиру вдячність монсеньйору о. д-ру Александрові Гоффманну, відповідальному за іншомовні душпастирства в архиєпархії Мюнхен і Фрайзінг, за його довголітнє і відданe служіння українській громаді. З цієї нагоди єпископ передав о. Александрові грамоту від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, а також нагородив його нагрудним золотим хрестом з прикрасами.

Владика Богдан подякував монсеньйору о. д-ру Александру Гоффманну за багаторічну підтримку Апостольського екзархату

Грамота Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава

Грамоту Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава було видано 30 квітня 2026 року в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

У грамоті Блаженніший Святослав звертається до о. Александра зі словами: «Зважаючи на Ваше завзяття у служінні Богові та заслуги для Української Греко-Католицької Церкви, зокрема Вашу багаторічну підтримку Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, висловлюємо Вам нашу щиру вдячність, визнання і глибоку шану».

Глава Церкви нагадав про багаторічний звʼязок монсеньйора з УГКЦ, що сягає ще часів комуністичних переслідувань: «Ваш звʼязок із нашою Церквою сягає ще часів комуністичних переслідувань, коли Ви мали можливість познайомитися з греко-католицькими священниками і вірянами, яких комуністичний режим за їхні релігійні переконання та віру вислав до Казахстану. Сьогодні своєю щедрою і вірною солідарністю з нашою Церквою та українським народом у часи тяжких випробувань Ви даєте переконливе свідчення живої віри і євангельської любови, зміцнюючи надію в серцях мільйонів наших земляків».

Завершуючи грамоту, Блаженніший Святослав благословив о. Александра словами: «Нехай Господь прийме Ваше служіння як приємну жертву на Своєму небесному жертовнику і обдарує Вас усіма Своїми щедрими дарами, даруючи Вам у щасті й здоров’ї, при допомозі Святого Духа, многі благословенні літа! Благословення Господнє нехай зійде на Вас і супроводжує Вас!»


Церковна нагорода

Окрему грамоту о. Александрові вручив владика Богдан. У ній архиєрей засвідчив визнання за монсеньйора на користь душпастирської опіки над українськими вірянами у катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці в Мюнхені та в усій Мюнхенсько-Фрайзінзькій архидiєцезії: «На знак визнання Вашого багаторічного і благодатного служіння на користь Христової Церкви, а також Вашої невтомної підтримки Апостольського екзархату висловлюємо Вам нашу глибоку вдячність, щире визнання і високу пошану».

За згодою кардинала Райнгарда Маркса владика Богдан возвів о. Александра у сан протопресвітера та надав йому право носити золотий нагрудний хрест з прикрасами.

«Нехай всемилостивий Господь і надалі щедро благословляє Вас, дарує Вам здоров’я, мир і духовну радість та за заступництвом Пресвятої Богородиці, блаженного священномученика Петра Вергуна, блаженної Едіґни, а також усіх святих і праведників українського народу обдаровує Вас многими благословенними літами», — йдеться у грамоті.

Дивіться також