Звернення з приводу помочі страждаючим від російської агресії в Україні

14 грудня 2022

В той час як ми на поселеннях з надією і передчуттям різдвяної радості очікуємо на прихід Христа Спасителя у світ, мільйони наших сестер і братів на рідних землях очікують з тривогою і журбою надходження кожного наступного зимового дня і тижня. Такими словами розпочав своє звернення владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, з приводу помочі страждаючим від російської агресії в Україні.

Звернення з приводу помочі страждаючим від російської агресії в Україні

Єпископ закликає до підтримки та солідарності з українцями, які опинилися в гуманітарній катастрофі через пошкоджену і знищену окупантами інфраструктуру. А відтак владика Богдан представив проект Патріаршої фундації «Мудра справа», яка планує розмістити при душпастирських осідках нашої Церкви передовсім на Сході та в Центрі України пункти обігріву «Центри надії і життя». В цих пунктах будуть споруджені намети, в яких можна розмістити 50–70 осіб. Там люди зможуть зігрітися, підзарядити свої електронні прилади і мобільні телефони, отримати теплу їжу, а за потреби — першу медичну допомогу.

«Такі пункти стануть «Центрами надії і життя» посеред лютої агресії та злоби, якими нас атакує ворог», — каже апостольський екзарх у своєму зверненні.

На виготовлення і облаштування одного такого намету потрібно приблизно 25 тис. євро. Для подальшого його функціонування пальне для генераторів, продукти для приготування теплої їжі, зарядні пристрої, потрібно буде ще додатково принаймні 10 тис. євро на місяць.

«Віримо, що тепло і сила нашої співчутливої і солідарної любові зведуть нанівець усі підступні плани ворогів, що наш народ із гідністю пройде і це випробування холодом, а наші вчинки милосердя наближатимуть що раз то більше час перемоги і відновлення миру в нашій улюбленій Батьківщині», — каже на завершення владика Богдан.

З початку вторгнення російських військ в Україну в Апостольському екзархаті створено Гуманітарну комісію, яка розглядає запити з України щодо фінансової та матеріальної допомоги для підтримки постраждалих осіб. Якщо ви бажаєте підтримати проекти допомоги в Україні, нижче подаємо банківські реквізити:

Spendenkonto der Apostolischen Exarchie für Kriegsopfer in der Ukraine: Apostolische Exarchie
Bank: Liga Bank Munchen
IBAN: DE02 7509 0300 0702 1032 57
BIC: GENODEF1M05
Verwendungszweck: Kriegsopfer in der Ukraine

Дивіться також